O Pracowni i o Żyrafach

  • by

Witaj,

nie jest to pierwszy tekst, jaki umieściłam na tej stronie, ale postanowiłam „przesunąć go” na początek, jako tekst otwarcia.

Zakładam, że z jakiegoś powodu zajrzała/eś na tę stronę. Stworzyłam ją dla siebie i dla Ciebie – zgaduję też, że jesteś osobą prywatną lub przedstawicielem instytucji zainteresowanej szeroko rozumianą komunikacją… empatyczną w dodatku! Do tej pory moje działania opisywałam w medium społecznościowym – tutaj, wiem jednak, że są osoby, które poszukują informacji na poruszane przeze mnie tematy, a z różnych powodów nie mają do niego dostępu. mam nadzieję, że ta strona ułatwi im poszukiwania.

Materializując Pracownię – sam pomysł kiełkował we mnie od lat, napisałam, że „Pracownia Empatyczna to miejsce wymiany doświadczeń komunikacyjnych i empatycznych, wirtualna przestrzeń warsztatowo-szkoleniowa i, a może przede wszystkim, miejsce sprzyjające rozwojowi osobistemu”. Bardzo chcę, żeby tak się stało. Założyłam ją z potrzeby mojego serca, chęci wymiany – dzielenia się i brania.

Zbierając doświadczenia z tego, co do tej pory udało mi się zrobić, przyglądając się i przysłuchując różnym potrzebom – innych osób oraz moim, przygotowałam ofertę warsztatów dla dorosłych, dzieci i młodzieży (Akademia Żyrafy), spotkań indywidualnych i rodzinnych wyjść do lasu. Zapraszam Ciebie do zapoznania się z ich opisami.

Jest jeszcze jedna rzecz, do zapoznania się z którą serdecznie Ciebie zachęcam. Jest to BLOG, na którym publikuję teksty o tym, co jest dla mnie ważne, co mnie poruszyło, o czym chciałam podzielić się ze światem. Bardzo lubię pisać, mam zatem nadzieję, że znajdziesz w tym miejscu coś, co będzie bliskie również Tobie.

Chcę jeszcze wspomnieć o Żyrafach. Znajdziesz je na stronie głównej i pewnie nieraz pojawią się we wpisach. Co one tutaj robią? Są, a właściwie Żyrafa jest, symbolem języka Porozumienia bez Przemocy (twórca PbP, Marshall B. Rosenberg, obrał właśnie ją na ten symbol) – jej długa szyja w symboliczny sposób pozwala przyjąć inną perspektywę i spojrzeć na dziejącą się sytuację z dystansu, a jej wielkie serce (największe u ssaków lądowych) jest w stanie dojrzeć i pomieścić wszystkie towarzyszące nam uczucia. Bardzo to do mnie przemawia!

Nazywam się Agata Pryśko. Jestem trenerką komunikacji empatycznej (ukończyłam Szkołę Trenerów komunikacji opartej na Empatii, prowadzoną przez Dojrzewalnię Róż) oraz trenerką metody osiągania celów Metoda Biegun, autorstwa Marka Kamińskiego. prowadzę warsztaty komunikacyjne z dziećmi, młodzieżą oraz z osobami dorosłymi. Jestem również wieloletnim pedagogiem. Przez kilka lat współtworzyłam pierwszą w Trójmieście szkołę funkcjonującą w oparciu o Porozumienie bez Przemocy, Żyrafią Osadę Empatyczną Szkołę Domową.
Z Porozumieniem bez Przemocy po raz pierwszy spotkałam się dziesięć lat temu, uczestnicząc w warsztacie „Mediacja metodą Porozumienia bez Przemocy”, prowadzonym przez Liv Larsson – od tamtego czasu rozwijam moje osobiste umiejętności komunikacji empatycznej oraz umiejętności trenerskie. Ukończyłam m.in. szkolenie z zakresu mediacji (Certyfikat Dyplomowanego Mediatora nr 10/10/2012), Studium Umiejętności Osobistych Trenera i Lidera w ujęciu integralnym oraz szkolenia pogłębiające z zakresu komunikacji empatycznej.
W mojej pracy wykorzystuję integralne i całościowe podejście do drugiego człowieka. Kierując się otwartością, szacunkiem i uważnością, stwarzam warunki, w których możemy poczuć się bezpiecznie i pewnie.

Zapraszam Ciebie do mojej Pracowni.

#pracowniaempatyczna #komunikacjaempatyczna